کدام ماشین ها در فضای مجازی پر طرفدارند؟

کدام ماشین ها در فضای مجازی پر طرفدارند؟

مجله ماشین لسان : بنابر بررسی‌هایی که پایگاه تبلیغات جست‌وجوییِ سووپ (Swoop) اخیراً منتشر کرده، شورولت کوروت و فورد به‌ترتیب به‌عنوان محبوب‌ترین خودرو و برند مورد بحث در فضای مجازی معرفی شده‌اند.
در نیمه دوم سال جاری برند فورد با اختلاف کمتر از ۱ درصد شورولت را کنار زد و مقام نخست “در کانون دید بودن” را به‌دست آورد. هوندا با ۴ درصد اختلاف نسبت به شورولت مقام سوم را تصاحب کرد و داج و جیپ به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

در بحث خودروها هم شورولت کوروت، فورد F-150، فورد ماستنگ، داج رَم پیکاپ و هوندا سیویک به‌ترتیب در جایگاه اول تا پنجم قرار گرفتند.
این پایگاه همچنین نگاهی به میزان بازدهی و کارایی هزینه‌های تبلیغاتِ دیجیتال کمپانی‌ها انداخته است. بر اساس نتایج به‌دست آمده، فورد به ازای هر ۱ درصد از دیده شدن در فضای مجازی تنها ۰٫۵۸ میلیون دلار هزینه کرده که در برابر تویوتا با ۶٫۳۰ میلیون دلار رقم بسیار چشمگیری به شمار می‌رود. این ارقام نشان می‌دهند که تویوتا علی‌رغم این‌که برندی خوش فروش است در جلب توجه مخاطبان دیجیتال ضعیف عمل می‌کند.

نکته جالب درمورد این بررسی‌ها رتبه‌ی هشتمی هوندا CR-Z است که مدتی است روی خط تولید نمی‌رود. این مورد قطعاً در کنار مقام دومی خودروهای کامپکت (بعد از هوندا سیویک) قابل‌تحسین و در عین حال تأمل برانگیز خواهد بود. این خودروساز همچنین در گروه خودروهای اندازه متوسط نیز با آکورد خوش درخشید و توانست سهم خوبی از توجهات را به‌وسیله آن تصاحب کند. البته بین کراس‌اوورها و سدان‌های لوکس حرفی برای گفتن نداشت.
در تصاویر مستند زیر می‌توانید رتبه‌بندی دقیق هر گروه را مشاهده کنید.

سووپ برای جمع‌آوری داده از صفحات آنلاین، از موتور جستجوی اختصاصی خودش استفاده می‌کند. این موتور، شاخصی برای تعیین میزان “دیده شدن” دارد که خودروسازی‌های دارای بیشترین مقالات و اخبار، صفحات مربوط و وابسته، گفت‌وگوها و خوانده شده‌ها در یک دوره ۳ ماهه (یک‌چهارم سال) را مشخص می‌کند. هر یک بار جستجوی نام یک برند، یک امتیاز به آن برند می‌دهد. البته تمامی روند جستجو با جزئیات توسط سووپ ثبت می‌شود! به‌عنوان مثال، تصور کنید شخصی “کادیلاک” را در اینترنت جستجو می‌کند و به خبری درمورد آن برمی‌خورد. در این لحظه، گوگل تنها نام برند کادیلاک را ثبت خواهد کرد، اما سووپ نه‌تنها کادیلاک بلکه تمامی برندهای دیگری را که شخص حین جستجو بدان‌ها برخورد کرده در سرورهای خود ضبط و پردازش کرده و در نگارش گزارش‌ها تأثیر می‌دهد.

 

گرداروی شده توسط گروه مجله ماشین لسان

منبع:پدال

نقد و بررسی ها

  • 5
  • 7
  • 5
  • 7
  • 5
  • 5.8

    امتیاز
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *