پرداخت «عیدی» معوق بازنشستگان راه‌آهن تا ساعاتی دیگر/ برخورد دستگاه قضا با مديرعامل سابق صندوق

تکمیلی/در حاشيه افتتاح جشنواره ورزشی بازنشستگان مطرح شد؛ به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود اسلاميان مديرعامل صندوق بازنشستگی كشور در حاشيه افتتاح جشنواره ورزشی بازنشستگان كه امروز (سه شنبه) در ورزشگاه شهيد شيرودی برگزار شد، اظهار داشت: بالغ بر ۷۰ تا ۸۰ دستگاه مربوطه عيدی تمامی بازنشستگان كشوری رابه صندوق ارائه داده و پس از آن به حساب آن ها واريز می شود.
وی گفت: متأسفانه در خصوص بازنشستگان راه آهن كم لطفی هايی صورت گرفت كه باعث شد عيدی اين افراد با تأخير پرداخت شود.
مديرعامل صندوق بازنشستگی كشور ادامه داد: با رايزنی های انجام شده و زحمات نوبخت، عيدی بازنشستگان راه آهن تا شنبه به صورت علی الحساب پرداخت می شود.
اسلامیان درباره نتیجه دادگاه پرونده ملک خيابان فرشته تهران که در دولت قبل به یک چهارم قیمت به شرکت مربوطه واگذار شده بود، گفت: در حال حاضر و با كمك دادستان تهران بخش عمده‌ای از زمین آزاد شده و تنها بخش تجاری آن باقی مانده است که شخص مربوطه درخواست غرامت میلیاردی بابت سرقفلی دارد، در حالی که این اموال بازنشستگان صندوق است.
وی ادامه داد: این درخواست وی ناحق است و دستگاه قضا بر اساس قانون برخورد می‌كند.
**افزايش حجم سفر بازنشستگان در سال ۹۵
مديرعامل صندوق بازنشستگی كشور در ادامه با بيان اينكه متأسفانه ارتباط افراد پس از بازنشسته شدن با دستگاه‌های اجرایی قطع می‌شود، گفت: به همين منظور در حال حاظر طرحی را برای دولت در دست تدوين داريم که براساس آن با همکاری دستگاه‌های مختلف امکان ورزش کردن را برای بازنشستگان فراهم می کند.
اسلاميان در ادامه به سفرهای بازنشستگان اشاره و بیان كرد: با توجه به اينكه در فصل تابستان قرار داريم ،حجم سفرها در سال جاری به ۱۲۰ هزار سفر افزایش پيدا كرده و همچنين کمک هزینه سفرها نیز از ۲۵۰ به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
به گفته وی کمک هزینه سفر به عتبات عالیات نيز از ۵۰۰ به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
پرداخت «عیدی» معوق بازنشستگان راه‌آهن تا ساعاتی دیگر(ساعت ۱۶:۰۰)

پس از اعلام خبر پرداخت عیدی معوق سال ۹۵ بازنشستگان راه آهن از سوی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در حاشیه جشنواره ورزشی بازنشستگان که صبح امروز برگزار شد، بخشی زاده، مدیرکل مالی صندوق بازنشستگی در تماسی با یکی از خبرگزاری‌ها از واریز عیدی این بازنشستگان خبر داد و گفت: این مبالغ تا یک ساعت دیگر در حساب بازنشستگان است.
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *