وجود ۴۶ هزار تخلف تنها در یک پروژه!

سالاری در جلسه علنی شورای شهر تهران خبرداد به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در دویست و شصت و یکمین جلسه علنی شورای شهر،با بیان اینکه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران بسیار بی سامان است، اظهار اشت: طرح‌های موضوعی که از طرح تفصیلی مهمتر است و طرح جامع در گرو همین طرح‌های موضوعی به سرانجام می‌رسد، هیچ کدام انجام نشده است.
وی افزود: شورای معماری در سال ۹۴، ۱۷ هزار و ۱۳۹ جلسه برگزار کرد و ۲ هزار و ۳۰۰ پروژه را از نظر نما و منظر مورد بررسی قرار داد و در همین زمینه آمارها نشان می‌دهد که برای برخی از پروژه‌ها چندین جلسه تشکیل شده است.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، بیان داشت: از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه ۲ هزار و ۷۲۴ جلسه شورای معماری برگزار شده که این عدد نشان می‌دهد طرح تفصیلی یا دارای مشکل است و یا به آن عمل نمی‌شود.
سالاری تصریح کرد: تنها در یک پروژه در شورای معماری ۴۶ هزار تخلف مشاهده شد که مربوط به شورای دور سوم است.
وی افزود: این تعاونی در پهنه G در حال احداث است و یکی از تخلفات آن بارگذاری سه طبقه اضافه است که تاکنون این مسئله در شورا بیان نشده است زیرا با بیان آنها معاون شهردار عنوان می‌کند ما قصد جوسازی داریم.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: تاکنون صدها نامه اعتراضی سه امضا در خصوص ساخت طبقات اضافه به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ارسال شده است.
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *