نمایندگان منتخب استان کرمان را بهتر بشناسید + تصاویر

گزارش/ به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استان کرمان با ۲۳ شهرستان و ۹ حوزه انتخابیه اصلی، ۱۰ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. از آنجا که زمان زیادی تا شروع کار مجلس دهمی‌ها باقی نمانده است، جا دارد اشاره‌ای مختصر به سوابق نمایندگان منتخب این استان داشته باشیم.
محمدرضا پورابراهیمی داورانی

متولد سال ۱۳۴۹ در رفسنجان، لیسانس مدیریت بازرگانی در دانشگاه اصفهان، فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش مالی در دانشگاه شهید بهشتی، دکترای مدیریت مالی در دانشگاه تهران، مدرس دروس تخصصی رشته‌های مدیریت، حسابداری و اقتصاد در دانشگاه‌های اصفهان و کرمان، استاد دانشکده مديريت دانشگاه تهران، عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه شهید باهنر کرمان، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران، سوابق: موسس و اولین مدیر بورس منطقه‌ای کرمان، به پیشنهاد استاندار کرمان از اواسط  سال ۱۳۸۴ مسئولیت معاونت برنامه‌ریزی، اداری و مالی استانداری کرمان را به عهده گرفت (جوان‌ترین معاون استاندار در بین استان‌های کشور)، در آذر ماه سال ۱۳۸۴ به پیشنهاد وزیر اقتصاد و تصویب هیئت وزیران به عنوان یکی از خبرگان مالی کشور وارد شورای عالی بورس گردید (دو دوره)، در سال ۱۳۸۹ به عنوان رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی ریاست جمهوری منصوب گردید، رئيس هیأت مديره كانون نهادهای مالی کشور، رئيس هیأت مديره شرکت بورس کالا، عضو هیأت مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران، رئيس هیأت مديره شرکت سرمايه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، مشاور عالی شرکت بيمه ايران در امور بازار سرمايه و پول، رئیس هیأت مديره شرکت کارگزاری رضوی، عضو ناظر شورای پول و اعتبار، عضو ناظر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عضو شورای عالی اقتصاد کشور، حضور داوطلبانه در جنگ تحمیلی (از سال ۱۳۶۴ تا پایان جنگ)، نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرمان و راور و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اصولگرا، منتخب مردم کرمان و راور در مجلس دهم
محمدمهدی زاهدی

متولد سال ۱۳۳۲ در کرمان، لیسانس ریاضی از دانشگاه‎‎ اصفهان، فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه تربیت مدرس، دکترای ریاضی از دانشگاه شهید باهنر کرمان، عضو هیات علمی گروه ریاضی دانشگاه تربیت مدرس، سوابق: رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهر بابک، عضو شورای شهر کرمان، وزیر علوم در دولت اول محمود احمدی نژاد، سفیر ایران در مالزی، یکی از ۷ عضو هیات عالی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرمان و راور، رئیس کمیسیون آموزش مجلس، عضو کمیسیون ویژه رسیدگی به برجام در مجلس نهم، اصولگرا، منتخب مردم کرمان و راور در مجلس دهم
حسین امیری خامکانی

متولد ۱۳۳۷ در زرند کرمان، دکترای فیزیک از دانشگاه نیوکاسل انگلستان، رئیس دانشگاه پیام نور کرمان، عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان، معاون آموزشی دانشگاه شهید باهنر کرمان، نماینده زرند و کوهبنان در دوره‌های ششم، هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس نهم، گرایش سیاسی: اعتدال، منتخب مردم زرند و کوهبنان در مجلس دهم
احمد انارکی‌محمدی

حضور در جبهه، برادر دو شهید، لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات، فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی بین‌الملل، سوابق: مدیر مرکز آموزش و پژوهش نمایندگی بنیاد تعاون کشور، معاون دفتر برنامه‌ریزی اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان‌های کل کشور، عضو اصلی کمیته تدوین جامع اشتغال و کارآفرینی، عضو هیئت اجرایی بنیاد تعاون استان تهران، مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت کوثر به مدت پنج سال، رئیس هیئت مدیره مجتمع کوثر، عضو نظام مهندسی کشور، کارشناس رسمی دادگستری، مشاور امور کشاورزی و باغداری بنیاد تعاون و حرفه آموزی کل کشور، مدیر عامل بازرگانی صنایع زندانیان کل کشور، موسس زورخانه شهدای انارکی و ساخت مدرسه در شهر انار، نماینده اموال و دارایی‌های ستاد فرمان امام، اصلاح طلب، منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس دهم
علی اسدی

متولد سال ۱۳۴۳ در روستای کروم شهرستان شهربابک، فوق لیسانس مدیریت دولتی، وی فعالیت خود را از آموزش و پرورش شهرستان شهربابک آغاز کرد و ۱۱ سال رئیس امور مالی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان بوده است،  مدرس مراکز آموزش عالی، اصلاح طلب، منتخب مردم شهربابک در مجلس دهم
شهباز حسن‌پور بیگلری

متولد سال ۱۳۴۰ در سیرجان، ليسانس مديريت، سوابق: مديرعامل شركت پگاه ايثارگران، مديرعامل شركت خانه‌سازی استان كرمان، مسئول هيأت‌های ورزشی جانبازان و معلولين استان كرمان، مشاور استانداران دولت اصلاحات (مرحوم محمودی و محمدعلی كريمی ۸۲- ۷۹)، شهردار سيرجان، عضو شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی، عضو فراکسیون گمرکات کشور، عضو فراکسیون مدیریت شهر و روستایی، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، اصولگرا، منتخب مردم سیرجان و بردسیر در مجلس دهم
علی بختیاری

متولد سال ۱۳۳۶ در شهرستان بافت، فوق لیسانس مدیریت، سوابق: عضو شورای مرکزی جهاد و مسئول ستاد جنگ بافت، عضو شورای اوقاف و امور خیریه شهرستان بافت، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمان (۱۳۷۵ تا ۱۳۷۷)، نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شیر پاستوریزه پگاه کرمان (۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹)، اصلاح طلب، منتخب مردم بافت، راور و ارزوئیه در مجلس دهم
یحیی کمالی‌پور

متولد سال ۱۳۴۸ در شهرستان جیرفت، فوق لیسانس حقوق، دانشجوی دکترای تخصصی حقوق، از آزادگان دفاع مقدس، سوابق:   معاون دادگستری جیرفت، رئیس دادگستری شهرستان بم، معاون قضایی رئیس کل دادگاه‌های عمومی انقلاب کرمان، رئیس شعبه هشتم دادگاه تجدید نظر و کیفری استان کرمان، اصولگرا، منتخب مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم
حبیب الله نیکزادی پناه

متولد سال ۱۳۳۲ در شهرستان خاش، فارغ التحصیل مهندسی کشاورزی، فوق لیسانس مدیریت دولتی، از سال ۱۳۶۰ به عنوان کارشناس بانک کشاورزی سیستان و بلوچستان وارد عرصه فعالیت دولتی شد و مدیرکل شعب بانک کشاورزی در استان‌های مختلف از جمله سوابق مدیریتی وی بوده است، اصلاح طلب، منتخب مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس دهم
احمد حمزه
متولد سال ۱۳۴۰ در شهرستان جیرفت، دکترای پزشکی، سوابق: مسئول مرکز بهداشتی و درمانی رودبار، مسئول مرکز بهداشت و درمان شهرستان کهنوج، همکاری پزشکی با سازمان حج و زیارت، اصلاح طلب، منتخب مردم کهنوج، منوجان، روداب، فاریاب، قلعه گنج در مجلس دهم.
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان




پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *