نخستین مرکز رصد اجتماعی کشور در مازندران افتتاح شد

به گزارش حوزه وزارت کشور گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نخستین مرکز رصد اجتماعی و خانه تشکل های غیردولتی کشور روز گذشته (سه شنبه ۴خرداد ماه) با حضور مرتضی میرباقری  قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی در ساری افتتاح شد.
علیرضا یونسیمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در مراسم بهره برداری از این مرکز، تشکل های مردم نهاد را پل ارتباطی بین دولت و مسئولان برای رساندن مطالبات مردم به دولت معرفی کرد.
وی افزود: مردم سرمایه های اجتماعی نظام محسوب می شوند و اهداف دولت نیز بدون حضور مردم نمی تواند حرکت رو به جلو داشته باشد.
یونسی موفقیت دولت تدبیر و امید در امضای برجام را ناشی از حمایت های مردم به عنوان سرمایه های بزرگ اجتماعی کشور دانست و بر رساندن مطالبات مردم به دولت از سوی تشکل های غیردولتی تاکید کرد.
معاون استاندار مازندران از طلاق و اعتیاد به عنوان مهم ترین آسیب های اجتماعی در جامعه یاد کرد و گفت: کاهش این آسیب ها تنها زمانی میسر است که مردم و تشکل های غیردولتی پای کار بیایند.
یونسی افزود: دولت یازدهم به دنبال کاهش آمار طلاق و اعتیاد در جامعه است و در این راه نیاز جدی به حضور اقشار و طبقات اجتماعی مردم دارد و راه ورود مردم به این حوزه ها نیز باید به صورت سازماندهی و در قالب تشکل های غیردولتی باشد.
وی این تشکل ها را موظف به رصد مطالبات اجتماعی مردم و رساندن آن به دولت دانست و تصریح کرد: دولت یازدهم برای ایجاد رضایت مندی در بین مردم قطعا مطالباتشان را در حد مقدور پاسخ می دهد.
عیسی قاسمی طوسی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مازندران هم گفت: در این استان حدود ۶۰۰ تشکل غیردولتی در حوزه های مختلف فعالیت دارند.
وی افزود: در مجموع حدود ۱۲ درصد از تشکل های غیردولتی دارای مجوز کشور مربوط به استان مازندران است و ایجاد مرکز رصد می تواند نقش این تشکل ها را در انجام وظایف اجتماعی در جامعه پررنگ تر کند.
مرکز رصد اجتماعی و خانه تشکل های اجتماعی برای نخستین بار به صورت آزمایشی در مازندران راه اندازی شد و در صورت موفقیت در سایر مراکز استان های کشور نیز افتتاح می شود. 
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *