مسائل مالی، مشکل بازیگران تئاتر

امیررضا دلاوری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که بیش از یکسال است در عرصه تئاتر به ایفای نقش نپرداخته است، در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص دلایل کم کاری خود گفت: در سال‌های گذشته اتفاق افتاده که بیش از هفت تئاتر در یک سال کار کنم اما مدتی است، سعی کردم بیش از یکی دو کار در سال انجام ندهم و حتی گاهی به یک کار در طول دو سال هم رسیده‌ام. در انتخاب‌هایم به سراغ نمایشنامه‌های خوبی می‌روم که دارای کست قوی هستند و می‌توانند تماشاچی را به سالن بیاورند.
وی ادامه داد: به واقع یکی از دلایل اصلی که باعث فاصله گرفتن بازیگر از تئاتر می شود مسائل مالی است؛ دستمزدی که یک بازیگر برای چهار ماه کار تئاتر دریافت می کند حتی برابر با دستمزد یک ماه فیلم و سریال هم نیست؛ هر چند که در حال حاضر فیلم و سریال‌ها هم با معضل دستمزد مواجه شده‌اند و زمان زیادی برای پرداخت حق الزحمه یک بازیگر طول می‌کشد.
وی افزود: من از تئاتر آمدم و به تدریج در فیلم و سریال کار کردم؛ شاید در ابتدا وسواس به خرج نداده و در یکسری کارهایی حضور پیدا کرده باشم که نتوان نام گزیده کاری بر آن نهاد اما در چند سال اخیر سعی کردم به طور نرمال این کار را انجام دهم. به هر حال بضاعت سینما و تلویزیون ما همین است و من تلاش می‌کنم از بین پیشنهادهای موجود، فیلمنامه‌های معقول تر را انتخاب کنم یا قدری صبر کنم تا بتوانم انتخاب بهتری داشته باشم.
بازیگر «چ» در خصوص تفاوت بازی در تئاتر، سینما و تلویزیون اظهار داشت: به نظرم فرق خاصی وجود ندارد؛ در گذشته یک تئوری در مورد تفاوت بازی در این سه عرصه وجود داشت. تفاوت‌ها خیلی ریز است؛ همان بازی که در تئاتر انجام می‌شود در تلویزیون یک مقداری جمع و جور می‌شود و بازیگری در سینما هم نسبت به تلویزیون اغراق کمتری می‌خواهد. چون طبیعی است که بر روی پرده بزرگ هر حرکتی بیشتر به چشم بیاید.
دلاوری در بخش پایانی صحبت هایش در خصوص آخرین فعالیت هنری خود بیان کرد: مشغول بازی در سریال «پریا» آقای سهیلی‌زاده هستم که در روزهای پایانی خود به سر می برد. 

انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *