محتویات درون این برند های معروف آب معدنی غیرمجاز است!

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ در چند سال اخیر وجود فلوراید در برخی مواد غذایی همواره بحثی داغ میان متخصصان و افراد بوده است. در برخی از کشورها در آب های لوله کشی یا محتویات بطری‌های آب معدنی از این ماده بیشتر از حد مجاز استفاده می‌شود که این امر باعث افزایش نگرانی در میان جامعه پزشکی شده است.
فلوراید حاوی جیوه، سرب و برخی مواد شیمیایی مضراست که می‌تواند با خراب کردن دندان‌ها، ایجاد لک و سوراخ در آن‌ها و تضعیف عملکرد سیستم عصبی، کاهش عملکرد قدرت شناختی مغز و مشکلات مغزی به سلامتی عمومی بدن آسیب وارد کند.

در واقع فلوراید با گذشت زمان سبب تخریب ساختمان دندان‌ها شده و بیشتر کودکان زیر ۸ سال را که در سنین ابتدایی تشکیل ساختار دندان قرار دارند تحت تاثیر قرار می‌دهد. در برچسب برخی آب معدنی‌ها عنوان “فاقد فلوراید است” نوشته شده است اما برخی دیگر وجود فلوراید را پنهان می‌کنند که امری تقلبی و غیرمجاز است.
در به فهرست آب معدنی‌های معروف که حاوی مقادیر بسیار بالای فلوراید هستند اشاره می‌کنیم:
AlhambraArrowheadBelmont SpringsCrystal RockCrystal SpringsDeer ParkDiamond SpringsHindley SpriIce MountainKandiyohiKentwood SpringsMayer BrosMount OlympusNursery WaterOzarkaPoland SpringPure FloPuritan SpringsShenandoahSierra SpringsSparklettsZephyrhillsمنبع: Super Tasty Recipes
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *