فلسطین را قایم کردند!/ داعش و دست اندر کاران چگونه سپر بلای نتانیاهو شدند؟

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، “فلسطین را قایم کردند!” اگر بخواهیم نگاهی گذرا به اخبار روزانه جهان درباره منطقه غرب آسیا داشته باشیم و میزان پرداختن به بحران های منطقه را رده بندی کنیم، متاسفانه موضوع اشغالگری اسرائیل و جنایت علیه فلسطین اشغالی در اولویت آخر قرار می گیرد و بعضا رسانه ها نیز به کلی پرداختن به این معقوله را فراموش کرده اند.

البته بدون شک این فراموشی غیر عمد نبوده و برای آن هزینه های بسیار مهمی پرداخته شده است، هزینه هایی چون ریخته شدن خون میلیون ها نفر در خط مقاومت و آواره شدن هزاران نفر از منطقه غرب آسیا به دیگر نقاط جهان، گروه تروریستی داعش با جنایاتی پر رنگ و لعاب حواس ها را از سمت رزیم صهیونیستی به خود جلب کرده و لنز دوربین های رسانه ها را نیز به این سمت خود کشانده است.

حتی کار تا آنجایی پیش رفته است که این گروه تروریستی با حمایت های بیشماری که از سوی غرب دارد جنایت های خود را فیلم برداری کرده و با جلوه های هالیوودی آن را به نمایش می گذارند و در نهایت اقدامات هولناک خود را هولناک تر نشان می دهند، از سوی دیگر نیز بحران های دیگر نقاط چون یمن افغانستان و…و حتی تحولات داخلی مصر آنچنان با دقت به تیتر رسانه ها می رود که گویی اصلا در غزه آب از آب تکان نمی خورد و این منطقه از امنیت لازم برخوردار است!

اما در قدس چه می گذرد؟

آخرین خبرها حاکی از ان است که نه تنها جنایت ها ادامه دارد بلکه  قدس در معرض یهودی سازی همه جانبه است.

وزارت امور خارجه فلسطین روز دوشنبه در بیانیه ای هشدار داد: پایتخت فلسطین اشغالی با نوعی جنگ یهودی سازی همه جانبه روبرو است که وجود فلسطینی ها در این شهر مقدس و هویت عربی- فلسطینی آن را هدف قرار داده است.

این وزارتخانه در بیانیه خود افزود: اشغالگری های رژیم صهیونیستی به شیوه های مختلف ادامه دارد و همه جنبه های زندگی فلسطینیان از سرقت زمین و یهودی سازی آن، اخراج فلسطینیان و سلب هویت آنها، تجاوز به مقدسات و اماکن عبادی، بازداشت های دسته جمعی و در تنگنا قرار دادن اقتصاد فلسطین را در برمیگیرد.

 
آخرین این اقدامات نیز تخریب نمازخانه “الانبیاء” در منطقه المصراره به بهانه نداشتن مجوز بوده است، بلدوزرهاي شهرداري قدس اشغالي در ادامه تخريب اماکن مقدس مسلمانان، مصلاي “الانبياء” در محله المصراره واقع در نزديکي باب العامود را به بهانه نداشتن مجوز، تخريب کردند.
 
 يک گروه از نظاميان و نيروهاي پليس رژيم صهيونيستي محله تجاري المصراره که مصلاي الانبياء در آن واقع شده است، به محاصره درآورده و پس از تخليه همه خودروهاي پارک شده در محوطه مصلا، آن را تخريب کردند.

تجار و کسبه محله المصراره و رانندگان اتوبوس ها به دليل دور بودن مساجد از اين منطقه، اين مصلا را براي عبادت و به جا آوردن نماز احداث کرده بودند.

از سوي ديگر “يهودا گليک” يهودي افراطي نيز به همراه گروهي از شهرک نشينان صهيونيست از سمت باب المغاربه به مسجد الاقصي يورش برد.

گليک به همراه تعدادي صهيونيست ها و تحت حمايت شديد امنيتي از سوي نيروهاي پليس و نيروهاي ويژه رژيم اشغالگر به مسجد الاقصي يورش بردند.

گليک اخيرا به دنبال استعفاي موشيه يعلون از عضويت در کنست به عنوان عضو کنست انتخاب شده است.

يهودا گليک خاخام افراطي است که شهرک نشينان را به يورش به مسجد الاقصي تشويق مي کند و ۲ سال پيش وي هدف تيراندازي از سوي افراد مسلح ناشناس در شهر قدس قرار گرفت و به شدت زخمي شد و مدتي در بيمارستان بستري بود و ارتش رژيم صهيونيستي نيز “معتز حجازي” (۳۲ ساله) اسير آزاد شده فلسطيني را در شهرک سلوان واقع در جنوب مسجد الاقصي به بهانه تيراندازي به سمت گليک به شهادت رساند.

البته جنایت های این رژیم تنها به کرانه باختری ختم نمی شود بلکه همواره جمله معروفی را تکرار کردیم که هرکجا جنایت و خرابکاری باشد نام رزیم صهیونیستی خواهد درخشید به عنوان مثال برخی اخبار مربوط به سقوط هواپیمای مصری در پنجشنبه گذشته نشان می دهد که رژیم تل آویو در ساقط کردن این هواپیمای مصری دست داشته چرا که این رژیم اعلام کرده بود که رزمایش هواپیماهای جنگی خود را با استفاده از آسمان یونان انجام می دهد و در همین زمان بود که هواپیمای نیز مصری سقوط کرد.

از سوی دیگر تمرینات رژیم صهیونیستی در مرزهای یونان از ۱۹ ماه می تا ۶
ژوئن (۳۰ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد) ادامه دارد چنان که محل این رزمایش هوایی
در جنوب جزیره کریت و شمال آفریقا اعلام شده و این همان جایی است که
هواپیمای مصری سقوط کرده است.

در ادامه این خبر آمده است: پس از انتشار برخی اخبار مبنی بر دست داشتن
رژیم صهیونیستی در حادثه سقوط هواپیمای مصری پایگاه اداره هوایی فدرال
آمریکا که تصاویری از برنامه تمرین های جنگی این رژیم را در پایگاه خود
منتشر کرده بود، بعد از وقوع حادثه برای هواپیمای مصری این تصاویر را حذف
کرد و این اقدام شک و تردید نسبت به دست داشتن رژیم صهیونیستی در این حادثه
را افزایش می دهد.

رژیم اشغالگر قدس خانه ها و سرزمین های فلسطین را غصب کرده و همچنان در حال
قتل و غارت مسلمان و ساکنان آن می باشند اما متاسفانه سازمان های رسیدگی
به حقوق بشر مثل همیشه کر، لال و کورند.

همچنین طبق فرمایش مقام معظم رهبری، تنها راه از بین رفتن بحران های خاورمیانه ،
نابودی رژیم صهیونیستی است بنابراین تا زمانی که اسراییل در منطقه وجود
داشته باشد بحران و در پی آن قتل و غارت نیز وجود دارد.

گزارش از هدیه آقاپور

انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *