فروشنده فراتر از انتخاب جشنواره کن بود

روزنامه روسی: به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، راسیسکایا گازتا با ارزشمند خواندن موضوع فیلم فروشنده نوشت: تازه ترین اثر اصغر فرهادی فراتر از انتخاب داوران جشنواره کن بود و باید برای موضوع، ساخت خوب و همچنین نگاه انسانی آن به عنوان فیلم اول برای دریافت جایزه طلایی برگزیده می شد.

در این گزارش آمده است:

این روزنامه افزوده است: قهرمان فیلم سعی می‌کند، فردی را پیدا کند که به همسرش توهین کرده است، ولی در مسیر خود با پرسش های دردناکی مواجه می شود.

نویسنده گزارش افزوده است: کمتر فیلمی مانند فروشنده را دیده ام که از قضاوت زودرس خود خجالت کشیده و همراه قهرمان فیلم برای تجدید نظر در آنها تلاش کرده باشم.

راسیسکایا گازتا افزوده است: فروشنده ارزش اموری مانند شأن انسان، حرمت، سربلندی و بیم از بی‌آبرویی را احیا می‌کند. یک اقدام شرمند کننده باعث احساس انتقام می‌شود و اکنون مشکل این است که یک شرارت کوچک باعث شرارت بزرگ نشود و همچنین باعث می‌شود ما از دیدگاهی جدید به ایران نگاه کنیم و ببینیم که ایرانیان افرادی با روحیه مطلقاً مدرن هستند.

فیلم فروشنده با بازی شهاب حسینی در نقش عماد و ترانه علیدوستی با نام رعنا بیانگر رابطه زوجی است که هنرپیشه های نمایش مرگ فروشنده اثر آرتور میلر هستند.

این فیلم که محصول مشترک ایران و فرانسه است در تازه ترین حضور بین المللی خود در اختتامیه شصت و نهمین جشنواره فیلم کن، جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش مرد را به خود اختصاص داد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *