طعمه‌گذاری هکرها برای مسافران ریو !

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، حملات فیشینگ بر بستر ایمیل، روزانه در حال افزایش است و کاربران بسیاری را در سراسر دنیا، قربانی می‌کند. ایمیل‌هایی که گهگاه با جعل عناوین یا استفاده از اسامی جذاب و فریبنده، کاربر را اغوا کرده و تنها یک کلیک کاربر برای دانلود محتوای آلوده ایمیل، راه را برای نفوذ هکرها باز می‌کند.

معمولاً این هکرها، از برنامه‌های کلی که به صورت جهانی رخ می‌دهد، برای گسترش دامنه حملات خود استفاده می‌کنند. آخرین موردی هم که زمینه را برای فعالیت هکرها فراهم کرده، المپیک ۲۰۱۶ برزیل است.
 
هکرها، با سوءاستفاده از بازاریابی‌های تبلیغاتی مربوط به المپیک ۲۰۱۶ برزیل، قربانیان خود را به دام می‌اندازند و حملات فیشینگ را روی اهداف خود اجرایی می‌کنند.

خرید دامنه‌های “Rio” و “rio2016”، یکی از شگردهای رایجی است که هکرها برای پیشبرد حملات خود، در آستانه المپیک از آن‌ها استفاده می‌کنند. هکرها، ایمیل‌هایی را با محتوای جعلی پیروزی بلیت بخت‌آزمایی برای شرکت در المپیک، به قربانیان خود ارسال می‌کنند.
 
این ایمیل‌ها، حاوی فایل‌های پی‌دی‌اف یا ورد آلوده به بدافزار هستند و به نوعی طراحی شده‌اند که کاربر قربانی، به‌سختی می‌تواند اصل بودن یا جعلی بودن آن‌ها را تشخیص دهد.

همچنین در برخی موارد، وبگاه‌های جعلی خاصی نیز برای فروش بلیت‌های المپیک طراحی شده است که هکرها با ورود به آن‌ها و کلیک کردن بر روی تبلیغات، به بدافزار آلوده می‌شوند.

منبع:جهان نیوز
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *