سالاد پارتی!!

بهتر است دست از سر سالادهای تکراری که همیشه برای مهمانی هایمان درست می کنیم برداریم و به فکر تنوع بیشتری باشیم. در این مطلب طرز تهیه دو نوع سالاد را به شما آموزش می دهیم که مهمان هایتان انگشت به دهان بمانند. مجله آشپزی مثبت: بهتر است دست از سر سالادهای تکراری که همیشه برای مهمانی هایمان درست می کنیم برداریم و به فکر تنوع بیشتری باشیم. در این مطلب طرز تهیه دو نوع سالاد را به شما آموزش می دهیم که مهمان هایتان انگشت به دهان بمانند.

سالاد دال عدس با سس زیره

مواد لازم برای ۴ نفر‌:

۱/۳ پیمانه  جو۱/۲ پیمانه  برنج۲ ق س آب لیموی تازه۱/۳ پیمانه دال عدس ۲ عدد خیار۷-۵ عدد لوبیا سبز ۱ عدد فلفل سبز
مواد لازم برای سس:

۱ ق س مایونز۱/۴ پیمانه ماست۱ ق چ پودر کاری۱ ق چ زیره ۱/۴ ق چ پودر فلفل تند۲ ق س آب لیموی تازهبه میزان لازم نمک
دو سالاد متفاوت برای مهمانی متفاوت

طرز تهیه:

۱٫ جو، برنج و دال عدس را از ۲ ساعت قبل خیس کنید، سپس هر کدام از آنها را جداگانه بپزید.  لوبیا سبزها را پاک کرده، بشویید، سپس آنها را هم بپزید. لوبیاها را بخار پز هم می توانید بکنید. بعد از آنکه لوبیاها پخته شد، آنها را به صورت تکه های ۲ سانتی خرد کنید.

۲٫ حالا خیارها را بشویید، سپس آنها را به صورت مکعب های کوچک خرد کنید. خیارها را می توانید با پوست یا بدون پوست خرد کنید. فلفل سبز را هم بعد از آنکه شستید، خرد کنید.

۳٫ در یک کاسه مناسب همه مواد سالاد و آب لیموی تازه را با هم مخلوط کنید و ظرف را دریخچال بگذارید تا مواد کاملا خنک شوند.

۴٫ برای تهیه سس سالاد، در یک کاسه مناسب همه مواد برای تهیه سس را بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. سس را بچشید و در صورت تمایل نمک بیشتری به آن بزنید، سپس ظرف را داخل یخچال قرار دهید.

۵٫ بعد از آنکه سالاد و سس خنک شدند، سس را روی سالاد بریزید و به آرامی آنها را با هم مخلوط کرده، سرو کنید.

فوت‌وفن

شما می‌توانید از لوبیاهای سبزریز استفاده کنید که نیازی به خردکردن آنها  نباشد.

سالاد مرغ و انگور با سس آووکادوی کرمی

مواد لازم برای ۲ نفر‌:

۲ عدد سینه مرغ پخته و مکعبی خرد شده۲ عدد ساقه کرفس۱ عدد پیاز کوچک خرد شده۱ خوشه انگور یاقوتی۱/۲ سیب بزرگ۱/۴ پیمانه پسته خرد شده۱/۲ ق چ آویشن خشکمواد لازم برای تهیه سس۱ عدد آووکادو۲ ق س سس مایونز۱/۴ پیمانه ماست چکیده۳ ق س آب‌لیمو۱/۴ پیمانه روغن زیتون۲ /۱ ق چ نمک۱/۴ ق چ فلفل سیاه
دو سالاد متفاوت برای مهمانی متفاوت

طرز تهیه:

۱٫ ابتدا کرفس‌ها را بشویید، سپس آنها را به‌صورت نگینی خرد کنید. حبه‌های انگور را از خوشه جدا کرده، آنها را هم  خوب بشویید، سپس در یک‌کاسه بریزید. نصف یک سیب بزرگ را پوست گرفته و آن را به‌صورت نگینی خرد کنید. آن را هم در یک‌کاسه بریزید.

۲٫ در یک‌کاسه بزرگ مرغ، کرفس، دانه‌های انگور، سیب، پسته و پيازچه خرد شده را بریزید. آویشن خشک را هم روی مواد بریزید و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. سپس کاسه را در یخچال قرار دهید.

۳٫ برای تهیه سس سالاد، ابتدا آووکادو را از وسط نصف کنید. با کمک قاشق گوشت آن را درآورده و داخل مخلوط کن بریزید. حالا سس مایونز، ماست، آب‌لیمو،روغن زيتون، نمک و فلفل را هم اضافه کنید. دستگاه را روشن کنید تا سس نرم و یکدستی حاصل شود.

۴٫ ظرف سالاد را از یخچال درآورید. نیمی از سس را روی مواد بریزید و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. بقیه سس را موقع سرو کردن کنار سالاد قرار دهید. این سالاد را با نان تست هم می‌توانید سرو کنید.

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *