رهنمودهای رهبری در مسائل هسته ای قابل ستایش است

آیت‌االه بهشتی: به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله احمد بهشتی نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری با تبریک به آیت الله جنتی برای انتخاب شدن به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری، به جایگاه مجلس خبرگان رهبری و اصل ولایت فقیه در نظام اسلامی اشاره نمود و در سخنانی از مدیریت، قدرت و تدبیر مقام معظم رهبری تجلیل به عمل آورد و گفت : رهنمود های رهبر معظم انقلاب در مقاطع مختلف انقلاب به ویژه در مسائل هسته ای و برجام قابل تقدیر و ستایش است.

 
وی افزود :حقیقت این است که رهبری نظام ، کاری بسیار بزرگ و خطیر است. اگر نگاهی به اصل ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون اساسی بعداز بازنگری که به تصویب ملت شریف رسیده بیندازیم ، می بینیم شرایط و صفات رهبر علاوه بر اجتهاد و عدالت و تقوا ، اموری است که تعیین مصداق آن ، چندان آسان نیست . رهبر فرزانه ما از لحاظ بینش صحیح سیاسی و اجتماعی ، تدبیر ، شجاعت ، مدیریت و قدرت کافی برای رهبری امتحان خود را به خوبی داده اند ، و اما وظایف و اختیارات رهبری هم توان فوق العاده می‎خواهد.

 
کافی است به رهنمودهای ایشان در مسأله برجام توجه کنیم که تیم مذاکره کننده را تشویق و هدایت کردند و آن ها توانستند حقانیت و عزت ایران اسلامی را در همه مراحل به اثبات برسانند. اگر دشمن عهد شکنی کند، خودش غیر قابل اعتماد و مقصر است؛ ولی تیم پر کار مذاکره کننده نه قصوری دارد و نه تقصیری، بلکه باید از آن ها تشکر کرد.

 
در برخی از کشورهای اسلامی مثل عربستان استبداد مطلق حاکم است مسلمان که احکام گردن زدن انقلابیونی چون شیخ نمر را امضاء می کند و برای سرکوب مردم بحرین نیرو می فرستد، می گوید: مردم سوریه قانون اساسی می خواهند. ولی به رغم او مردم عربستان قانون اساسی نمی خواهند، چرا طبق اسناد پانامه ۸۰ میلیون دلار از پول مردم را به نخست وزیر اسرائیل داده تا برای انتخابات صرف کند؟! اکنون رژیم پوشالی سعودی برای ماندگار شدن خود، دست به دامن اتحاد با اسرائیل شده است. در ترکیه هم دموکراسی اسمی برقرار است، ولی استبداد حزبی اردوغان ـ که می خواهد جانشین شاهان عثمانی باشد ـ ترکیه را بر لبه پرتگاه قرار داده است. مردم مظلوم سوریه قربانی هوس های بان عثمانیزم وی شده اند.

 
برگردیم و نگاهی بیفکنیم به شعار پر بار امسال: اقتصاد مقاومتی: اقدام و عمل. قطعاً دولت محترم و در رأس آنها ریاست محترم جمهوری به این شعار سازنده عمل می ­کنند و امیدواریم که شاهد اقدامات و اعمال مدبرانه دولتمردان دل سوز باشیم.

انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *