رزمایش‌ها نشان از جایگاه بالای جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریا دارد

امیرسیاری در جمع خبرنگاران: به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان امیر‌دریادار حبیب‌اله سیاری فرمانده نیروی ارتش در مراسم تجلیل از اسطوره ارتش ویژه تکاوران نیروی دریایی مدافع خرمشهر اظهار داشت:گروه هندی از روز گذشته میهمان ما هستند تا پس از دید و بازدیدها و انجام مراحل آشنایی یک تمرین مشترک دریایی یک روزه در شرق تنگه هرمز خواهیم داشت و دو فروند ناوشکن از نیروی دریایی هند همراه با بالگرد و ناوشکن‌های نیروی دریایی را در این تمرین یک روزه شرکت می‌کنند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: این‌ رزمایش‌ها نشان از جایگاه بالای جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریا را نشان می دهد و ما با کسانی تمرین نظامی می‌کنیم که روزی باور نمی‌کردند که ایران اسلامی توان ساخت ناوشکن را داشته باشد و امروزه این کشورها از ما درخواست رزمایش و تمرین نظامی مشترک را دارند.
امیر دریادار سیاری با اشاره به دست‌آوردهای نیروی دریایی در آینده خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم در سال ۹۵ الحاق جدید داشته باشیم و به دنبال الحاق ناو‌شکن سهند، زیر‌دریایی فاتح، ناو‌شکن موج، ناوشکن موج شماره ۴ که هنوز نامگذاری نشده و این‌ها که دستور کار قرار دارند و باید ببینیم زمان چگونه پیش می‌رود. و ما به دنبال این هستیم که حضور در دریای آزاد را گسترش داده و امیدواریم در سال ۹۵ در اقیانوس اطلس حضور پیدا کنیم.
انتهای پیام/ 

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *