دوچرخه سوار زنجانی المپیکی شد

دبیر هیأت دوچرخه‌سواری استان زنجان گفت: مهدی سهرابی با قهرمانی در مسابقات دوچرخه‌سواری بخش استقامت کشور راهی المپیک ریو شد. خبرگزاری فارس: رامین منصوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار از پایان مسابقات دوچرخه‌سواری استقامت در زنجان خبر داد.

وی با بیان اینکه این مسابقات مرحله پایانی انتخابی نفرات تیم ملی برای المپیک ۲۰۱۶ ریو بود، اضافه کرد: این دور از مسابقات با حضور ۶۵ دوچرخه‌سوار از ۱۳ تیم از سراسر کشور برگزار شد.

دبیر هیأت دوچرخه‌سواری استان زنجان تصریح کرد: با برگزاری این مسابقات مهدی سهرابی راهی المپیک ۲۰۱۶ ریو شد.

منصوری با تاکید بر اینکه این مسابقات در سطح کمی و کیفی خوبی برگزار شد، گفت: این مسابقات از ساعت ۹ صبح  و از مسیر سه راهی سلطانیه آغاز شد.

دوچرخه سوار زنجانی المپیکی شد

وی ادامه داد: این مسابقات از سه راهی سلطانیه به سمت شهرستان سلطانیه و پس از آن به روستای «نیماور» ادامه پیدا کرد و از آنجا به سمت روستای «گوزل دره» سلطانیه و جاده ترانزیت بوده است.

دبیر هیأت دوچرخه‌سواری استان زنجان با اشاره به اینکه این مسابقات در چهار دور برگزار شد، بیان کرد: در مجموع دوچرخه‌سواران مسافتی به طول ۲۱۰ کیلومتر را پیمودند.

منصوری در پایان خاطرنشان کرد: با پایان دو روزه این مسابقات مهدی سهرابی بازیکن زنجانی تیم شهرداری به عنوان مسافران برزیل برای حضور در مسابقات المپیک انتخاب شدند.

شایان ذکر است، روز گذشته نیز مسابقات مرحله دوم لیگ برتر دوچرخه‌سواری آخرین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو در ماهنشان برگزار شد.

مرحله دوم مسابقات لیگ برتر دوچرخه‌سواری تایم‌تریل انفرادی به مسافت ۵۲ کیلومتر در ماهنشان برگزار شد.

در پایان بخش تایم تریل صمد پور صیدی از تیم تبریز مقام نخست را کسب کرد و مهدی سهرابی و محمد چیکی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم این مسابقات را از آن خود کردند.

شایان ذکر است، مهدی سهرابی متولد ۲۰ مهر ۱۳۶۰ در زنجان است که دوچرخه‌سوار تیم ملی ایران و از راه‌یافتگان به المپیک ۲۰۰۸ پکن و المپیک ۲۰۱۲ لندن بوده است.

وی در سال ۱۳۸۶ به عنوان یکی از ۱۰ ورزشکار برتر ایران شناخته شده است و تاکنون ۲۰۰ نشان مختلف از مسابقه‌های داخلی، آسیایی، بین‌المللی و جام جهانی به دست آورده است که نیمی از این مدال‌ها طلا هستند.

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *