دست‌یابی به راه‌حل سیاسی در بحران سوریه نیازمند پذیرش واقعیت‌های موجود است

امیرعبداللهیان: به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عزالدین رمزی معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با تاکید بر این که وضعیت سوریه به شرایط حساسی رسیده، بر ضرورت تسریع در یافتن راه‌حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه تاکید کرد و نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه با اهمیت دانست.
وی هم‌چنین خاطرنشان کرد در حال حاضر برای یافتن راه‌حل سیاسی در سوریه، نیازمند ایده‌های جمهوری اسلامی ایران برای برون رفت از بحران هستیم.
امیرعبداللهیان نیز دست‌یابی به راه‌حل سیاسی در بحران سوریه را درصورت پذیرش واقعیت‌های موجود در صحنه و توجه به اصول حاکمیت را امکان‌پذیر ارزیابی کرد.
معاون وزیر خارجه کشورمان برای دستیابی به حل سیاسی، توجه جدی به نقش و جایگاه سوریه در منطقه، مبارزه جدی با تروریسم و استفاده ابزاری نکردن از تروریسم برای تحقق اغراض یک‌سویه، ضرورت حضور نمایندگان واقعی مردم سوریه در میز مذاکرات و سیاسی نکردن پرونده کمک‌های انسان‌دوستانه را در این پروسه مهم و ضروری دانست.
امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان جهت کمک به یافتن راه‌حل مناسب برای پایان دادن به بحران سوریه تاکید کرد و افزود: تهران از ابتدا تاکید کرده است که سوریه راهکار نظامی و امنیتی ندارد اما متاسفانه برخی طرف‌ها با نقض آشکار تعهدات‌شان در اجرای آتش‌بس در خان طومان و حمله به بیمارستان در حلب در عمل از گروه‌های تروریستی و گروه‌های مسلح شورشگر در سوریه حمایت می‌کنند و درصددند تا از آنان به‌عنوان برگ برنده‌ای در میز مذاکره بهره‌برداری سیاسی کنند.
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *