در نشست اعضای خبرگان دوره پنجم با آیت‌الله جنتی چه گذشت؟

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نمایندگان دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری پس از دو نشست صبح و عصر در دفتر آیت الله جنتی رئیس این مجلس، گردهم آمدند.
در ابتدا آیت الله جنتی ضمن تشکر مجدد اعضای مجلس خبرگان رهبری که به وی اعتماد کردند، از وظایف و مسئولیت های خطیر مجلس خبرگان رهبری در قبال رهبری و ولایت فقیه سخن گفت و تاکید کرد: تقویت بنیاد ولایت فقیه از وظایف خبرگان است.
وی ادامه داد: پاسخگویی به شبهاتی که از سوی دشمنان و برخی معاندان داخلی علیه ولایت فقیه در جامعه مطرح می شود از دیگر مسئولیت های مجلس خبرگان رهبری است. 
**تامین خواسته های حداقلی مناطق محروم خیلی از مشکلات آنان را برطرف خواهد کرد
حجت الاسلام و المسلمین محمدی عراقی نماینده مردم کرمانشاه در دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری نیز در سخنانی با اشاره به برخی از مشکلات مردم به ویژه در مناطق مرزی و کم برخوردار ابراز داشت: مردم شریف ایران اسلامی به خصوص مردم همیشه در صحنه در مناطق محروم، خواسته های زیادی ندارند و یا تامین خواسته های حداقلی این عزیزان خیلی از مشکلات آنان برطرف خواهد شد با این حال و با تمام محرومیت ها درهمه صحنه های انقلاب اسلامی با تمام وجود حضور داشته و دارند لذا از مسئولین می خواهیم برای رفع مشکلات این مردم رنج کشیده بیش از پیش بکوشند.
**ارتقای کارآیی کمیسیونها و مرکز تحقیقات دبیرخانه مجلس خبرگان ضرورت دارد
حجت الاسلام و المسلمین دیرباز هم در این جلسه با اشاره به انتخاب آیت الله جنتی به عنوان ریاست مجلس خبرگان رهبری به ویتبریک گفته و از هیئت رئیسه محترم و اعضای این مجلس خواست تا با ارائه طرح ها و برنامه هایی در راستای ارتقای کارآمدی مجلس خبرگان برآیند.

وی افزود: در این خصوص ضروری است کارآیی کمیسیونها و مرکز تحقیقات دبیرخانه مجلس خبرگان را ارتقا بدهیم.

**مبارزه جدی با تهاجم فرهنگی از سوی دستگاه های مسئول ضرورت دارد
حجت الاسلام و المسلمین کعبی نیز درخصوص شان و جایگاه مجلس خبرگان رهبری سخن گفت و در ادامه بر ضرورت مبارزه جدی با تهاجم فرهنگی از سوی دستگاه های مسئول تاکید کرد. وی همچنین پیرامون برخی مشکلات فضای مجازی نکاتی را یادآور شد.

**انتخاب آیت الله جنتی به عنوان رئیس خبرگان حاوی دو پیام داخلی و خارجی بود
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حیدری آل کثیری با اشاره انتخاب هیئت رئیسه جدید مجلس خبرگان رهبری به ویژه انتخاب آیت الله جنتی به عنوان رئیس خبرگان حاوی دو پیام داخلی و خارجی و یاس دشمنان و معاندان بود . وی سپس از برخی مشکلات مردم استان خوزستان به ویژه پس از سیل و طغیان رودخانه در سخن گفت و از دولت محترم خواست برای کمک به مردم آسیب دیده اقدام جدی نمایند.

**وظیفه خبرگان برای صیانت از جایگاه ولایت فقیه و رهبری است

سید عبدالهادی حسینی شاهرودی نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان نیز در این جلسه به انتخاب آیت الله جنتی به ریاست خبرگان اشاره و آن را دارای پیامها جدی دانست و در ادامه از وظیفه خبرگان برای صیانت از جایگاه ولایت فقیه و رهبری گفت و از دست اندرکاران حوزه علمیه خواست مبحث ولایت فقیه در مدارس تحت پوشش حوزه لحاظ و از برگزاری این گونه کلاسها حمایت جدی صورت پذیرد .

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود حسینی شاهرودی نماینده مردم کردستان نیز از کمبود بودجه های فرهنگی به ویژه فرهنگ دینی انتقاد کرد و در ادامه از مشکل اشتغال در مناطق مرزی به ویژه کردستان سخن گفت و خواستار پیگیری رفع مشکلات این استان از سوی مسئولان شد.

سپس آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه قم در پاسخ حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی از تجدید نظر شورای عالی و بازنگری این شورا در خصوص برقراری مستمر کلاسهایی تحت عنوان مبحث ولایت فقیه در حوزه های علمیه خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین علی اسلامی نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری ، پیرامون اصلاح برخی مواد آیین نامه انتخابات مجلس خبرگان رهبری نکاتی را متذکر شد.

**سازوکارهای نظارتی باید تقویت شوند
احمد پروایی نماینده گیلان در دوره جدید مجلس خبرگان رهبری درباره مفاسد اقتصادی و ضرورت مبارزه جدی مسئولان نظام به ویژه دستگاه قضایی سخن گفت و خواستار تقویت سازوکارهای نظارتی شد. وی سپس به برخی از مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی آنان اشاره و از مسئولین خواست برای رفع مشکلات به خصوص مشکلات اقتصادی جامعه بیشتر بکوشند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی اشکوری دیگر نماینده گیلان در خبرگان رهبری نیز از مطالبات و مشکلات مردم سخن گفت و هماهنگی بیشتر بین مسئولین و نمایندگان خبرگان را خواستار شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فراز در سخنانی که داشت بر پیگیری مطالبات و و رهنمودهای مقام معظم رهبری به خصوص از سوی نمایندگان مجلس خبرگان تاکید نمود.

**نمایندگان خبرگان باید از طریق جایگاه رفیع این مجلس  با مشکلات حوزه انتخابیه خود مقابله کنند
حجت الاسلام و المسلمین وافی هم با اشاره به بافت و ترکیب ویژه مجلس خبرگان ، تاکید کرد لازم است از این ظرفیت عالی ، کمال استفاده را برای پیشبرد اهداف نظام به کاربرد و گفت : همانگونه که حضرت امام (ره) فرمودند : مجلس خبرگان ، تقویت رهبری است لذا باید از ظرفیت های این نهاد ارزشمند بیش از پیش ، بهره برداری شده و آقایان نمایندگان خبرگان نیز هر یک در حوزه انتخابیه خویش با استفاده از این جایگاه رفیع مجلس خبرگان با مشکلات به ویژه مشکلات فرهنگی حوزه انتخابیه خود مقابله و برای رفع آنها بکوشند.

انتخاب هیئت رئیسه به ویژه ریاست آن دارای پیامهایی در بعد داخلی و بعد بین المللی بود. حضور آیت الله جنتی در راس مجلس خبرگان ، موجب یاس و ناامیدی دشمنان و مصداق انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن مجلس خبرگان رهبری بود و در واقع لبیک به مقام معظم رهبری بود.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به طرح کشاورزی در این استان ، از مشکلات کم آبی خوزستان علی رغم با زندگی های اخیر در استان خوزستان خبر داد و از مسئولان خواست تا با اجرای صحیح طرح جامع آب کشور مانع انتقال آب خوزستان به استانهای دیگر شوندتا طرح عظیم کشاورزی که اگر درست اجرا شود می تواند نیمی از مواد غذایی کشور را تامین نماید دچار مشکل نگردد.

همچنین بیان داشت اگر این طرح که به طرح مقام معظم رهبری معروف است درست پیگیری و اجرا شودبسیاری از معظلات استان از جمله معضل بیکاری در این استان را برطرف خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دیرباز با اشاره به مشکلات استانهای مرزی، اظهار داشت: «با توجه به اینکه مشکلات استانهای مرزی دارای شباهت­ها و اشتراکاتی است پیشنهاد می­شود اعضای خبرگان که نماینده استان های مرزی هستند با اشراف هیئت رئیسه مجلس خبرگان، جلساتی مشترکی برگزار کنند و ضمن تعامل و بررسی این مشکلات مشترک مسائل را به مسؤولین ذی ربط منتقل و پیگیر رفع آنها باشند».

وی سپس از مشکلات بازارچه های مرزی هم سخن گفت و افزود:  «برخی از بازارچه های مرزی متأسفانه صرفاً به محل ورود کالاهای بی کیفیت خارجی شده و این امر موجب به تعطیلی کشانده شدن برخی کارگاهها و شرکت های داخلی شده و این مشکلات فراوانی مانند ورشکستگی و بیکاری جوانان به ویژه جوانان نخبه شده است. لذا اگر بتوانیم به دولت محترم تذکر بدهیم و برخی ناهنجاری ها و اشغال بعضی از پست های کلیدی از سوی برخی افراد غیر شایسته و بی کفایت را به دولت گوشزد نماییم.

نماینده مردم آذربایجان غربی در ادامه از عدم اجرای قوانین بانکداری اسلامی از سوی برخی بانکها و مؤسسات مالی انتقاد نموده از هیئت رئیسه و افراد دلسوز نظام خواست در برابر این رویه بانکهای متخلف محکم بایستند.

وی در پایان از اتخاذ برخی مواضع غیر انقلابی در برابر استکبار جهانی در کشور انتقاد کرده و از مسؤولان نظام خواست با تکیه بر روحیه انقلابی و مواضع مستحکم مقام معظم رهبری و حمایت مردم شهید پرور کشورمان در برابر برخی زیاده خواهی ها مستکبران با تمام توان مقاومت نمایند.

انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *