خطری که ۱۵۰ هزار کودک پیش‌دبستانی را تهدید می‌کند

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، موضوع سوء‌استفاده جنسی در حالی به یکی از مباحث هر روزه‌ در غرب تبدیل شده است که این پدیده دیگر حد و مرزی نمی‌شناسد و هیچ‌کس – از بزرگ و کوچک – از گزند سوء‌استفاده در امان نیستند.
 
بر اساس گزارشی که روزنامه انگلیسی ایندیپندنت منتشر کرده است، موضوع سوء‌استفاده از کودکان پیش‌دبستانی یکی از دغدغه‌های امروز این کشور است.
 
خانواده‌ها، والدین، مسئولین آموزش و پرورش و مدارس همه و همه در این رابطه اظهار نگرانی کردند.
 
بر اساس تحقیقاتی که در این رابطه انجام گرفته است، در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ هزار کودک در انگلیس در معرض خطر سوء‌استفاده جنسی هستند.
 
با استفاده از داده‌هایی که به واسطه آزادی درخواست اطلاعات، به دست روزنامه تایمز انگلیس افتاده است، نزدیک به نیم‌میلیون کودک در ۱۱۴ حوزه شهری در انگلیس در سال‌های ۲۰۰۹-۲۰۱۰ متولد شدند که از این میان ۱۱۵ هزار و ۷۳۵ نفر در سال گذشته برای گرفتن خدمات روان‌شناسی و مشاوره به خدمات اجتماعی مراجعه کرده‌اند.
 
در حال حاضر و به‌واسطه تجربه رسوایی سوء‌استفاده جنسی از کودکان که در سال ۲۰۰۸ در انگلیس رخ‌ داد، فضای ترس و وحشت در میان کارکنان مهدکودک‌ها و عموم مردم حاکم شده است.
 
مددکاران اجتماعی تحت فشار شدیدی هستند که تمامی موارد هشداری را که به آنها مراجعه می‌شود، به دقت بررسی و اطمینان کامل حاصل کنند که کودک در خطر نیست.
 
منبع:تسنیم
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *