خرید حمایتی شیر خام ناجی دامداران

جواد آزاد مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اجرای خرید حمایتی شیرخام از دامداران اظهار داشت: از ابتدای خرداد ماه، خرید حمایتی شیر خام از دامداران آغاز شده اما درحال حاضر میزان خرید به سقف روزانه ۱۲۰۰ تن نرسیده چرا که اجرایی شدن این امر به سبب  انعقاد قراردادهای لازم به یک هفته زمان نیاز دارد.
وی با اشاره به تمهیدات دولت در حل بحران دامداران گفت:  با تخصیص مشوق های صادراتی و خرید حمایتی از سوی دولت در راستای حمایت از دامداران روزانه ۲۰۰ تن شیر از چرخه تولید خارج می شود.
آزاد با اشاره به قیمت خرید شیر خام از سوی سازمان تعاون روستایی بیان کرد: سازمان تعاون روستایی برای حل مقطعی این بحران ، به طور متوسط هر کیلو شیر را  براساس کیفیت و بار میکروبی هزار و ۲۵۰ تومان از دامداران خریداری می کند.
وی ادامه داد: دامداران برای حل این بحران خواستار اجرای مصوبه هزار و ۴۴۰ تومان هستند ، هر چند که در این میان دولت به خاطر کمبود بودجه و تعادل عرضه و تقاضا نرخ هزار و ۲۵۰ تومان را اعلام کرده است.
مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری بااشاره به آنکه مخالف تخصیص مشوق ۲۰۰ میلیارد تومانی صادرات هستیم، بیان کرد: اگر دولت چنین مبلغی را به فرهنگ سازی مصرف و شیر یارانه ای اختصاص می داد با مازاد تولید مواجه نبودیم.
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *