توزیع ۴۸درصدی دانش آموزان در شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی زرافشان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در همایش ملی آموزش با رويكرد آموزش فنی و حرفه ای گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، یکی از مخاطبان، آموزش های فنی و حرفه ای هستند و هدف ما نیز آموزش مهارت های دانش آموزان است که امیدواریم با برنامه توسعه پایدار محقق شود. 
وی ادامه داد: از جمله زیر شاخه های برنامه توسعه پایدار می‌توان به توسعه فراگیر، جهانی، یکپارچه محلی و فناوری اشاره کرد.
زرافشان تاکید کرد: تضمین آموزش و پرورش فراگیر و با کیفیت برای همه و ارتقاء یادگیری مادام العمر از اهدافی است که در توسعه پایدار در نظر گرفته شده همچنین از دیگر اهداف مرتبط با توسعه پایدار می توان به فقر، سلامت، برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان، رشد اقتصادی، کاهش نابرابری، و مشارکت می توان اشاره کرد.
معاون آموزش متوسطه اظهار کرد: دسترسی برابر همه زنان و مردان، در آموزش فنی و حرفه‌ای با کیفیت و مقرون به صرفه می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد همچنین در حال حاضر در شاخه‌ی فنی و حرفه ای تقریبا ۶۴ درصد پسران و ۳۶٫۳۸ درصد دختران مشغول به تحصیل هستند و در رشته‌ی کارو دانش نیز ۶۳ درصد پسران و ۳۷درصد دختران هستند.
وی ادامه داد: طبق ماده ۲۳ قانون برنامه پنجم توسعه در سال گذشته ۱۹رشته کاردانی پیوسته وجود داشت و با ارتقایی که صورت گرفت به ۳۱ رشته کاردانی پیوسته تحقق پیدا کرد، در حال حاضر ۴۸٫۲۶ درصد از دانش آموزان در شاخه ی فنی حرفه ای و کار و دانش تحصیل می‌کنند که از میان این تعداد، ۲۰٫۲۶درصد در شاخه فنی حرفه ای و ۲۸ درصد در شاخه ی کار و دانش تحصیل می کنند.
زرافشان بیان داشت: از میان ۵۵۰ هزار دانش آموزی که در مقاطع نظری مشغول به تحصیل هستند، ۱۲۰ هزار نفر به پیش دانشگاهی ورود پیدا نکرده و به مراکز فنی و حرفه ای و کار و دانش برای ادامه تحصیل مراجعه می کنند.

انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *