اینیستا به دنبال شکستن رکورد ژاوی

هافبک بارسلونا تاکنون پنج بار به عنوان بهترین بازیکن در دیدارهای نهایی انتخاب شده است. خبرگزاری ایسنا: هافبک بارسلونا تاکنون پنج بار به عنوان بهترین بازیکن در دیدارهای نهایی انتخاب شده است.

به‌ گزارش آس، آندرس اینیستا مرد لحظات است و آن را زمانی که دروازه چلسی را در استمفوردریج در سال ۲۰۰۹ باز کرد، ثابت کرد. گل تاریخی‌اش در ژوهانسبورگ در فینال جا‌م جها‌نی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی برابر هلند که همه را به سکوت واداشت نیز گویای این حقیقت است. او تنها در بازی‌های مهم گلزنی نکرده است بلکه او در این بازی‌ها تاثیرگذار بوده است.

کسب پنج جایزه بهترین بازیکن زمین در فینال‌ها این موضوع را ثابت می‌کند. اولین جایزه را در فینال هلند و اسپانیا در جا‌م جها‌نی به دست آورد. سپس در سوپر کاپ اروپا در سال ۲۰۱۱ که میان پورتو و بارسلونا برگزار شد، بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. در فینال یورو ۲۰۱۲ در دیدار تیم‌های اسپانیا و ایتالیا جایزه بهترین بازیکن را به او دادند. اینیستا در این بازی‌ها سه بار به این عنوان دست یافته بود. در آن سال یوفا جایزه بهترین بازیکن فصل را به او داد.

هافبک ۳۲ ساله در دو فصل اخیر به عنوان برترین بازیکن انتخاب شد. سال گذشته در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا میان بارسلونا و یوونتوس او دوباره به این عنوان دست پیدا کرد. در آخرین فینال برابر سویا نیز بهترین بازیکن انتخاب شد.

بخشی از موقعیتش در این زمینه به لوئیس انریکه بازمی‌گردد. اینیستا بازیکن ثابتی شوده است که کمتر از دیگران برای بارسلونا بازی کرده است. در این فصل ۳۵۱۶ دقیقه بازی کرد و در فصل گذشته حتی به سه هزار دقیقه هم نرسید.

هافبک اسپانیایی باید بتواند فرم خوبش را تا پایان فصل حفظ کند. این اتفاق برای بارسلونا و اسپانیا خوب است. اینیستا تاکنون ۳۱ جام را کسب کرده است. (۲۸ جام با بارسلونا و سه جام به همراه اسپانیا).

اینیستا به دنبال شکستن رکورد ژاوی

هافبک اسپانیایی یکشنبه از رکورد کارلس پویول پیشی گرفت و دومین بازیکن بارسلونا شد که بیشترین بازی را برای این تیم انجام داده است. او تاکنون ۵۹۳ بار برای این آبی‌ اناری‌ها به میدان رفته است. میگلی ۵۴۹ و والدس با ۵۳۵ بازی را پشت سر گذاشت و تنها ژاوی را با ۷۶۷ بازی در جلوی خود می‌بیند.

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *