اسم شهید بدرالدین لرزه بر اندام رژیم صهیونیستی می‌انداخت

سردار وحیدی در مراسم گرامیداشت شهید بدرالدین: به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار احمد وحیدی وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت شهید بدرالدین که در مسجد پیامبر اعظم شهرک شهید محلاتی برگزار شد اظهار داشت: شهید بدرالدین شهیدی بود که اسمش لرزه براندام رژیم صهیونیستی انداخت، این شهید بزرگوار تمام عمر پر برکتش را در راه مبارزه با استکبار سپری کرد.
وزیر سابق دفاع ادامه داد: شهید بدرالدین مردی آزاده و شهادت طلب بود و درآخر نیز به لقاءالله پیوست. رژیم استکبار سی و چند سال به دنبال آن بود تا شهید بدرالدین را به شهادت برساند، وی کسی بود که پرچم شهادت را در دست گرفته بود و خواب و خوراک را بر دشمنان اسلام حرام کرده بود.
وی افزود: شهید بدرالدین در آسمان کشور ما می‌درخشید و می‌توان او را مانند کوهی استوار و محکم که تسلیم ناپذیر بود دانست.
سردار وحیدی اضافه کرد: بعد از جنگ‌های سال ۱۹۴۸ و ۱۹۵۶ و ۱۹۶۷ و ۱۹۷۳ که همگی شکست مسلمانان را درپی داشت گردی از ناامیدی و شکست در دنیای عرب و اسلام سایه افکند. در همین سالها بود که انقلاب اسلامی ایران به وقوع پیوست تا در سال ۱۹۸۲ میلادی با جوان‌هایی مواجه شدیم که به عشق انقلاب با اسرائیل مبارزه می‌کردند.
وزیر سابق دفاع گفت: اسرائیلی‌ها ترور سفیر خود در لندن را بهانه‌ای قرار دادند تا با حمله به لبنان بساط فلسطین را جمع کنند. درسال ۸۲ میلادی بود که حزب‌الله متولد شد همزمان با تولد حزب‌الله عملیات‌های بسیاری علیه اسرائیل آغاز شد که اولین شهید حزب‌الله لبنان در این عملیات‌ها شهید احمد قصیر بود که در عملیات استشهادی در جنوب لبنان به شهادت رسید.
وحیدی خاطر نشان کرد: متولد شدن حزب‌الله زلزله‌ای در دل اسرائیل به پا کرد و از این تاریخ بود که حزب‌الله روی خوش به خود ندید تولد حزب‌الله مانند شجره طیبه‌ای بود که پس از آن فقط پیروزی بود و پیروزی، تاریخ اسرائیل به دو بخش تقسیم می‌شود قبل از حزب‌الله و بعد از حزب‌الله. در سال ۱۹۹۳ بود که جنگی میان اسرائیل و حزب‌الله رخداد که در این جنگ هفت روزه اسرائیل ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ حمله هوایی انجام داد و طی آن ۲۸ هزار بمب روی سر مردم بی‌دفاع لبنان ریخت اما نتیجه این جنگ اولین شکست رسمی اسرائیل از حزب‌الله بود.
انتهای پیام/
 

 

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *