ارسال اولويت‌های پيشنهادی جمعيت پيشرفت و عدالت به نمايندگان منتخب مجلس دهم

قربانزاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد: حسین قربانزاده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان از ارسال اولويت‌های پيشنهادی جمعيت پيشرفت و عدالت در قالب یک نامه به نمايندگان منتخب مجلس دهم خبر داد.
دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت با اشاره به اهميت اين نامه و برنامه پيوست گفت: مرکز مطالعات و برنامه ریزی راهبردی جمعیت پیشرفت وعدالت از ماه ها قبل ضمن بررسی و احصا مهمترین مسائل و مشکلات کشور در حوزه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی جمع بندی خود از نظام اولویت های مجلس دهم را با تاکید بر دو کلید واژه “کارآمدی دین در عرصه اجتماعی” و “اقدام جهادی” بصورت یک مجموعه راهکار پیشنهادی آماده کرده است. 
وی درباره اصول حاكم بر اين اولويت‌ها گفت: آنچه در این سه گزارش ضمیمه مشهود است تاکید بر سه اصل اساسی است. گزارش ها کاملا مساله محور تهیه شده است و تلاش شده از کلی گویی و کلان نگری های دور از دسترس پرهیز شود.
دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت تصریح کرد: این مساله محوری کمک می‎کند تا مهمترین مشکلات اولویت دار کشور مورد توجه قرار گیرد و دیگر اینکه خدمتگزاری در مجلس دهم محسوس باشد و مردم در کمترین زمان اثر اعتماد خود به موکلین شان را در زندگی فردی و اجتماعی و پیشرفت کشور احساس کنند و همچنین نگاه کل نگر به برخی موضوعات جزئی است که نسبت این مسائل در مقیاس انقلاب اسلامی و برنامه کلان و بالادستی مورد توجه قرار گرفته است. 
قربانزاده با اشاره به اینکه در اين نامه و ضمائم آن تلاش شده است مهمترین مسائل کشور که نیازمند عزمی جدی در حوزه نظارت و قانون گذاری در مجلس جدید است با تاکید بر دوره های اقدام کوتاه مدت و میان مدت ارائه شود، خاطر نشان کرد: همچنين تلاش شده است بجای تاکید بر قانونگذاری جدید بر حسن نظارت در اجرای این قوانین توجه شود. مسائل اولویت دار در حوزه های پیش رو بیش از آنکه به قانون گزاری جدید نیاز داشته باشد به نظام ترجیحی مجلس آینده و نظارت کارا در حسن اجرای این قوانین مرتبط است. 

انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *