اخراج ۱۵۰ کارگر شرکت حفاری نفت شمال

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان مسئولان این شرکت امروز به ۱۵۰ کارگر این شرکت اعلام کردند که از فردا دیگر سر کار خود حاضر نشوند.
یکی از کارگران در شرکت حفاری نفت شمال  با بیان اینکه پس از قرارگرفتن سکوی حفاری امیر کبیر در دریای خزر برای اکتشافات نفتی، این شرکت به عنوان پایگاه پشتیبانی این سکو فعالیت می کرد افزود: اخیرا مناقصه ای برای پشتیبانی راهبردی سکوی امیرکبیر برگزار و یک شرکت کشتیرانی که تخصصی در امور فنی سکوهای حفاری ندارد برنده این مناقصه شد.
وی گفت: با برنده شدن این شرکت ، مسئولان شرکت حفاری نفت شمال حکم اخراج ۱۵۰ کارگر این شرکت را امروز به دستشان دادند.
این منبع با بیان اینکه کارگران اخراجی تا ۳۱ تیرماه امسال با شرکت قرارداد همکاری دارند،گفت: شرکت اعلام کرد تا این تاریخ حقوق آنها را پرداخت می کند و پس از این هیچ تعهدی در این باره ندارد.
وی گفت: در حالیکه بسیاری از این کارگران با ۸ تا دهسال سابقه کار در شرکت حفاری نفت شمال با اصول نگهداری و پشنیبانی فنی از سکوهای نفتی در آبهای عمیق آشنا هستند ، شرکت برنده مناقصه در اولین گام ۱۷ پرسنل خارجی را بکار گرفته است که۱۰ برابر کارشناسان کشورمان حقوق می گیرند.
وی افزود: کارکنان اخراجی با خانواده های خود قرار است صبح فردا مقابل فرمانداری بهشهر تجمع کنند.
شركت حفاری شمال در سال ۱۳۷۷ به موجب مصوبه هيأت مديره شركت ملی نفت ايران به عنوان يكی از شركت‌های بالادستی صنعت نفت به ثبت رسيد.
اين شركت در سال ۱۳۸۷ و براساس سياست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی به شركت سهامی عام تغيير ماهيت داد و در سال ۱۳۸۸ پذيره نويسی سهام آن در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.
حفاری شمال در حال حاضر مالكيت ۹ دستگاه سكوی حفاری خشكی نيمه‌سنگين و ۳ دستگاه سكوی حفاری دريايی پايه‌دار دارد و موفق شد در سال ۱۳۹۰ حفاری در يك ميدان عظيم هيدروكربنی را در آبهاي ايرانی دريای خزر به اتمام برساند.
انتهای پیام/ف

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *