اختصاص تسهیلات برای نوساری خانه های روستایی

ساری؛ به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری؛ رییس بنیاد مسکن کشور در افتتاحیه پروژه ۱۳۲ واحدی مسکن مهر شهرستان آمل گفت: تاکنون در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۲۹۱ هزار واحد مسکن مهر از سوی بنیاد مسکن ساخته شده است.
علی تابش با تاکید براینکه از این تعداد ۷۶ درصد دفترچه اقساط خود را دریافت کردند و در حال باز پس دادن تسهیلات هستند، افزود: میانگین واگذاری واحدهای مسکن مهر در مازندران از میانگین کشوری دو درصد بالاتر است.
تابش گفت: پرداخت ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات مسکن در بخش روستایی از سوی دولت تصویب شده است.
رئیس بنیاد مسکن کشور از افزایش ۳۰ درصدی تسهیلات در سال جاری در بخش مسکن روستایی خبر داد و گفت: برای منازل فرسوده مناطق مرزی ۸۰ هزار فقره تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی واگذار می‌شود.
وی با بیان اینکه تخصیص این تسهیلات مشروط به نوسازی خانه قدیمی است افزود : مجموعا ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری پرداخت می‌شود.
تابش با اشاره به اینکه بنیاد مسکن به طور متوسط سالیانه ۲۰ هزار مسکن مهر می‌سازد، در خصوص کپرنشین‌ها گفت: برای ساماندهی آنها نیز تسهیلات پرداخت می شود.
رئیس بنیاد مسکن کشور با تاکید براینکه کپرنشین‌ها بیشتر در مناطق کرمان و هرمزگان سکونت دارند و تماما تحت پوشش بنیاد مسکن قرار گرفته‌اند، گفت: تاکنون ۲۷ هزار کپرنشین در کشور ساماندهی شده و دارای مسکن روستایی شدند.

انتهای پیام/ی

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *