آزمون سرنوشت‌ساز برای فوتبال

رئیس جدید فدراسیون فوتبال در آزمون سختی قرار گرفته است و همه نگاه‌ها به اوست تا استقلال فدراسیون حفظ شود. خبرگزاری فارس: دست های پشت پرده همیشه وجود داشته و هست. گویی این قانون نانوشته ای در ورزش و به خصوص فوتبال است. فوتبالی که باید مستقل باشد. نباید زیر نظر دولتی ها باشد و شخصی که رئیس فدراسیون است باید این قدر اقتدار داشته باشد تا کسی نتواند حتی با دست های پشت پرده و در سایه، کوچکترین خللی در اداره فوتبال به وجود آورد.

خیلی ها معتقد هستند وقتی یک فرد فوتبالی اداره این رشته را برعهده داشته باشد دیگر هر کسی به خود اجازه نمی دهد در امور آن دخالت کند اما به نظر می رسد معادلات ورزشی ما به قدری گاهی پیچیده است که همه کس را در خود حل می کند و دیگر فرد فوتبالی و غیر فوتبالی نمی شناسد.

روزی که انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار و مهدی تاج به عنوان رئیس جدید بر مسند ریاست نشست اولین سوالی که از وی پرسیده شد این بود که دبیرکل او چه کسی است و رئیس جدید سازمان لیگ که خواهد بود.

تاج هم بدون تعلل پاسخ داد: به زودی نفرات جدید معرفی می شوند.

تا امروز که نه دبیرکل جدید معرفی شده و نه رئیس جدید سازمان لیگ می توان این عدم انتخاب را طبیعی دانست. در هر حال هر رئیسی نیاز به زمانی مناسب برای تصمیم گیری دارد و اینکه دو دو تا چهارتایی را انجام دهد که فردا روزی این تصمیم یقه خودش را نگیرد اما این یک طرف قضیه و نگاه کردن به نیمه پر لیوان است. آنجایی که به گوش مدیران فوتبالی به خصوص مدیران عامل باشگاه می رسد که فشارهایی در کار است تا اشخاص مورد نظر سیاسیون و وزارت نشین ها به مهدی تاج تحمیل شود تا در راس دبیرکلی فدراسیون و سازمان لیگ بگذارد معادلات بهم می خورد. به این نتیجه می رسیم که این عدم انتخاب خیلی هم به فکر کردن و بررسی شرایط توسط تاج ربط ندارد و در واقع رئیس جدید در حال چانه زنی با آنهایی است که می خواهند با توسل به زور و قدرت خود در فدراسیون فوتبال نفوذ کنند.

در واقع تاج تا امروز شاید برای حفظ استقلال فدراسیون فوتبال در تلاش بوده اما به نظر می رسد دیگر تاج باید دست به کار شود.

حرف و حدیث ها زیاد است و نگرانی اهالی فوتبال کم کم در حال نمایان شدن است. تاج خودش استخوان خورد کرده این فوتبال است و به خوبی می داند خبرهای پشت پرده و زورهایی که پنهان هستند به گوش مدیران باشگاه ها می رسد و اگر قرار باشد در این نشست هایی که بوی دخالت در فوتبال را می دهد توافقاتی ضد فوتبال گرفته شود اهالی فوتبال چشم های بیداری دارند و حواسشان هست که نکند استقلال فدراسیون به خطر بیفتد.

تاج در روزهای حساسی است. چشم های زیادی به دنبال تاج است که نکند او به خطا رود و زیر بار دخالت برود. او شاید تا به حال در عمر مدیریتی خود در این ورزش این چنین زیر ذره بین نبوده باشد. نکند به او فردی تحمیل شود که نتواند از سوی فوتبالی ها نمره قبولی بگیرد؟

اگر تاج بابت انتخاب دو پست مهم در فدراسیونش زیر بار این تحمیل برود آیا می توان در آینده به استقلال فدراسیون امیدوار بود؟

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *