آخرین تحولات بازار میوه/ تب میوه های نوبرانه فروکش کرد

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به وضعیت بازار میوه اظهار داشت: با توجه به عرضه فراوان محصول و فصل برداشت میوه ، بازار شرایط آرامی را سپری می کند.
وی با اشاره به اینکه قیمت میوه های نوبرانه درصدی نسبت به سال گذشته کاهش یافته ، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم زردآلوی با کیفیت ۸ الی ۱۲ هزار تومان، گوجه سبز ۶ الی ۸ هزار تومان، توت فرنگی گلخانه ۸ الی ۱۲ هزار تومان، توت فرنگی ساری ۳ الی ۶ هزار تومان است.
مهاجران با اشاره به قیمت گیلاس و هلو که اخیرا به بازار وارد شده ، بیان کرد: هر کیلو گیلاس ۸ الی ۱۲ هزار تومان و هلو ۳ الی ۶ هزار تومان به فروش می رسد.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی ادامه داد: هر کیلو طالبی هزار الی ۲ هزار تومان، هندوانه هزار و ۵۰۰ الی هزار تومان، خربزه ۲ هزار و ۵۰۰ الی هزار و ۵۰۰ تومان، موز ۴ هزار و ۷۰۰ الی ۵ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار عرضه می شود.
وی با بیان اینکه قیمت هر کیلو خیار بوته ای ۲٫۵۰۰ الی ۳ هزار تومان است،افزود: قیمت خیار گلخانه هزار الی هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی ۵۰۰ الی هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی گلخانه ۲ هزار و ۵۰۰ تومان،پیاز ۵۰۰ الی ۸۰۰ تومان، سیب زمینی ۶۰۰ الی ۸۰۰ تومان است.
مهاجران با اشاره به علل گرانی لیمو ترش گفت: کمبود تولید دلیل اصلی گرانی است و از طرفی لیموترش بهاره میناب در برخی استان ها به شکل محدود عرضه می شود چرا که این محصول در فصل آبگیری مورد استفاده قرار می گیرد.
وی عنوان کرد: سال گذشته برخی افراد سودجو از تفاله لیموترش برای طعم دار کردن آن استفاده می کردند که متاسفانه این محصول علاوه بر تغییر مزه آبلیمو کمبود عرضه لیمو ترش میناب را هم در بر داشته است.
انتهای پیام/

منبع : مجله اینترنتی و پورتال خبری لسان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *