یکه تازی تیم ملی ایران در آسیا برای چهارمین سال متوالی

یکه تازی تیم ملی ایران در آسیا برای چهارمین سال متوالی

به گزارش اخبار ورزشی لسانبرای چهارمین سال متوالی یکه تازی فوتبال ایران در قاره کهن ادامه یافت تا کی روش و شاگردانش سال میلادی را در بین ۳۰ تیم برتر جهان پشت سر بگذارند.

صدرنشین گروه A مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آسیا بار دیگر در رنکینگ فیفا عنوان اولی آسیا را حفظ کرد تا برای چهارمین سال میلادی متوالی یکه تاز قاره کهن در فوتبال جهان لقب بگیرد. ایستادن در پله ۲۹ دنیا آن هم در حضور تیم های سرشناس فوتبال دنیا اتفاق کوچکی نبود اما مربی پرتغالی و شاگردانش به خوبی از عهده آن برآمدند تا درخشش ملی فوتبال ایران ادامه پیدا کند و به سال ۲۰۱۷ کشیده شود.
در رنکینگ آخرین ماه میلادی سال ۲۰۱۶ ایران با ۸۱۴ امتیاز و یک پله صعود نسبت به ماه قبلی بالاتر از اوکراین، اتریش، ایرلند جنوبی ، سنگال و … در جایگاه ۲۹ دنیا ایستاد تا با حفظ جایگاه اولی قاره آسیا همچنان بهترین تیم قاره کهن معرفی شود. جایگاهی که از سال ۲۰۱۲ در دست کی روش و شاگردانش قرار گرفته و تلاش سایر مدعیان آسیایی برای بازپس گیری آن بی نتیجه بوده است.
در آخرین رنکینگ فیفا تیم های قاره آسیا به این ترتیب ۵ جایگاه نخست را به خود اختصاص دادند.« ۱- ایران ۸۱۴ امتیاز، ۲- کره جنوبی ۶۹۹ امتیاز، ۳- ژاپن ۶۴۴ امتیاز، ۴- استرالیا ۶۳۶ امتیاز، ۵- عربستان ۵۸۹ امتیاز که صعود کره جنوبی به جایگاه دوم می تواند جالب توجه باشد. اصلی ترین رقیب ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ که روزهای پرتنشی را با اولی اشتیلیکه بعد از شکست در دور رفت سپری کرد اما با دو نتیجه خوب در آخرین دیدارهای رسمی بار دیگر از سایر مدعیان آسیایی در رنکینگ سبقت گرفت».
در زیر رده بندی ۱۰ تیم برتر فوتبال جهان در سال ۲۰۱۶ را می خوانید، جایی که آرژانتین با ستاره شماره ۱۰ خود یعنی لیونل مسی سال را با صدرنشینی به پایان برد و برزیل هم بعد از مدت ها جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.
۱٫ آرژانتین، ۱۶۳۴ امتیاز
۲٫ برزیل، ۱۵۴۴ امتیاز
۳٫ آلمان ۱۴۳۳ امتیاز
۴٫ شیلی ۱۴۰۴ امتیاز
۵٫ بلژیک ۱۳۶۸ امتیاز
۶٫ کلمبیا ۱۳۴۵ امتیاز
۷٫ فرانسه ۱۳۰۵ امتیاز
۸٫ پرتغال ۱۲۲۹ امتیاز
۹٫ اروگوئه ۱۱۸۷ امتیاز
۱۰٫ اسپانیا ۱۱۶۶ امتیاز

نقد و بررسی ها

  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9

    امتیاز
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *