ماجرای پرنده هوایی مشکوک انهدام شده در آسمان تهران چه بود؟

ماجرای پرنده هوایی مشکوک انهدام شده در آسمان تهران چه بود؟

به گزارش اخبار لسانپرنده هوایی که در اطراف خیابان کارگر در حال پرواز و فیلمبرداری هوایی از مناطق ممنوعه تهران بود توسط پدافند هوایی مورد هدف قرار گرفت. این در حالی است که این پرنده هوایی متعلق به یک گروه مستندساز بود که به صورت سهوی و غیر عمد به سمت منطقه غیرمجاز فیلمبرداری حرکت و مورد اصابت پدافند هوایی قرار می گیرد.

یک منبع مطلع گفت: یک پرنده هوایی که از کارگر به سمت جنوب تهران در حال پرواز و فیلمبرداری از مناطق ممنوعه بود از سوی پدافند هوایی مورد هدف قرار گرفت و متلاشی شد. مسوولان در حال بررسی لاشه این پرنده هوایی هستند. این اتفاق در حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز رخ داد و صدای مورد هدف قرار گرفتن این پرنده هوایی در بخش‌های مرکزی شهر تهران شنیده شد.

پرنده هوایی متعلق به یک گروه مستندساز بود که به صورت سهوی و غیر عمد به سمت منطقه غیرمجاز فیلمبرداری حرکت و مورد اصابت پدافند هوایی قرار می گیرد. یک منبع آگاه در گفت وگو با ایلنا گفت: پس از بررسی مسوولان مشخص شد که پرنده هوایی متعلق به یک گروه مستندساز دارای مجوز فیلمبرداری بود که به صورت غیرعمد از محدوده مجاز خارج و به سمت منطقه ممنوعه پرواز می کند. وی تصریح کرد: پرواز این پرنده هوایی به سمت منطقه ممنوعه موجب می شود که از سوی پدافند هوایی مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شود.

معاون امنیتی استانداری تهران: هلی شات ساقط شده متعلق به صدا و سیما بوده است
معاون امنیتی استانداری تهران گفت: هلی شاتی که صبح امروز در منطقه پرواز ممنوع میدان انقلاب و بیت رهبری ساقط شد متعلق به صدا و سیما بوده است. محسن همدانی با بیان اینکه قرارگاه ثارالله گزارش داده که این هلی شات متعلق به صدا و سیما بوده است اظهار کرد: این هلی شات به دنبال تصویربرداری هوایی از محل نماز جمعه تهران بوده، اما به منطقه پرواز ممنوع بی توجهی کرده و وارد این منطقه شده است و توسط پدافند هوایی مورد شلیک قرار گرفته است. وی همچنین گفت: تیمی که مسئول پرواز این هلی شات بوده است باید به طول و عرض جغرافیایی منطقه و محدوده پرواز ممنوع توجه می کرده که در این زمینه دچار سهل انگاری شده است. این تیم نسبت به محدوده پرواز ممنوع بی اطلاع بوده است.

توضیحات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش پیرامون شلیک به یک فروند پرنده
درپی شنیده شدن صدای شلیک سامانه‌های پدافندی در تهران روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش بیانیه‌ای صادر کرد.

در اطلاعیه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش آمده است:
با توجه به اعلام قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش مبنی بر ضرورت هماهنگی هرگونه اقدام پروازی، صبح امروز یک فروند پرنده که بدون هماهنگی اقدام به پرواز بر فراز شهر تهران کرده بود مورد اصابت سامانه‌های پدافندی قرارگاه پدافند هوایی قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیا (ص) ارتش قرار گرفت.
گفتنی است پس از بررسی‌های بعمل آمده این پرنده یک فروند کواد کوپ‌تر بود که معمولا برای مصارف فیلم برداری و عکاسی مورد استفاده قرار گرفته و در پرواز فوق نیز در جهت ساخت یک مستند مورد استفاده قرار گرفته بود.

 

گرداوری شده توسط گروه اخبار  لسان

آخرین خبر

نقد و بررسی ها

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    امتیاز
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *