دلار در اوج/قیمت دلار گرانتر شد!

دلار در اوج/قیمت دلار گرانتر شد!

به گزارش اخبار  لسانقیمت دلار در بازار تهران امروز به مبلغ بی سابقه ۴۰۵۵ تومان رسیده است.

در حالی که بانک مرکزی از فعالان اقتصادی دعوت کرد تا برای تامین ارز خود به بانک ها مراجعه کنند ، قیمت دلار در صرافی ها در بعد از ظهر امروز به ۴۰۵۵ تومان رسید. همچنین قیمت کف بازار ارز که معمولا از قیمت صرافی ها کمتر است نیز در حدود ۴۰۴۵ تومان عنوان می شود. به گزارش اقتصادنیوز ، روند افزایش قیمت دلار که از صبح امروز آغاز شده بود از ساعت ۲ بعد از ظهر شتاب بیشتری گرفت. مشاهدات میدانی حاکی از آن است که به دلیل نوسان و افزایش قیمت دلار تنها تقاضای مصرفی در بازار وجود دارد و خریداران منتظر ثبات قیمت ها برای معامله هستند.

آغاز خرید و فروش ارز به نرخ بازار در بانک ها
شایان ذکر است بانک مرکزی با توجه به فراهم‌شدن زمینه اجرایی دستورالعمل و ضوابط خرید و فروش ارز به نرخ بازار توسط شبکه بانکی، از فعالان اقتصادی دعوت کرد به منظور تامین ارز مورد نیاز، به بانکها مراجعه کنند. دستورالعمل فوق به منظور انتقال و تمرکز فعّالیت‌های تجاری در بانک‌های کشور و نیز استفاده از ابزارهای متداول در تجارت بین‌المللی برای پرداخت و تسویه قراردادهای خارجی، صادر شده است.بر این اساس، بانک مرکزی نیز علاوه بر تأمین به موقع ارز مبادله‌ای، کسری منابع بانک‌ها برای نیازهای وارداتی مشتریان خود با نرخ بازار را تأمین می‌کند. بنابراین از تمام فعّالان اقتصادی اعم از تولیدکنندگان و تجّار دعوت می شود به منظور تامین ارز و استفاده از کانال‌های بانکی برای عملیات ارزی و واردات خود به بانک‌های دارای مجوّز فعّالیت ارزی مراجعه کنند.
این دستورالعمل به منظور انتقال و تمرکز فعّالیت‌های تجاری در بانک‌های کشور و نیز استفاده از ابزارهای متداول در تجارت بین‌المللی برای پرداخت و تسویه قراردادهای خارجی، صادر شده است.بر این اساس، بانک مرکزی نیز علاوه بر تأمین به موقع ارز مبادله‌ای، کسری منابع بانک‌ها برای نیازهای وارداتی مشتریان خود با نرخ بازار را تأمین می‌کند. بنابراین از تمام فعّالان اقتصادی اعم از تولیدکنندگان و تجّار دعوت می شود به منظور تامین ارز و استفاده از کانال‌های بانکی برای عملیات ارزی و واردات خود به بانک‌های دارای مجوّز فعّالیت ارزی مراجعه کنند.

 

گرداوری شده توسط گروه اخبار لسان

آخرین خبر

نقد و بررسی ها

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    امتیاز
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *